I Ty możesz zorganizować open space!

large_dzierzoniow2008BNikt chyba nie jest w stanie policzyć, ile razy na świecie odbyło się już open space. Niektóre open space’y zaznaczone są na mapie świata: www.openspaceworldscape.org. Niestety, na mapie Polski są tam, jak dotychczas, tylko 4 punkty. Mamy nadzieję, że niebawem pojawi się ich tam dużo więcej. Mimo tego, że w naszym doświadczeniu mamy już ponad 60 open space’ów, to metoda ta w Polsce jest ciągle mało znana i rzadko używana. Szkoda. Ale można to zmienić!

Open space żyje aktywnością samych uczestników. Nie czekaj więc, by ktoś zorganizował za Ciebie open space! Nie czekaj, aż ktoś na open space Ciebie zaprosi! Jeśli masz ciekawy pomysł, ważny temat, trudne pytanie, problem nie do rozwiązania…; jeśli znasz ludzi, którzy chcieliby o tym porozmawiać, którym od dawna na sercu leżą te sprawy, którym te problemy, jak kamienie, zalegają w żołądku i dawno chcieli to z siebie wyrzucić, a nie mieli jeszcze dotąd takiej okazji, to zorganizuj open space!

To jest metoda, dobra dla firmy, szkoły, uczelni, osiedla, partii politycznej, fundacji samorządu, Kościoła, organizacji pozarządowej i wielu jeszcze innych społeczności, których nie sposób tu wymienić. Zobacz w naszym doświadczeniu, kto z open space już skorzystał. Skontaktuj się z nami, a podpowiemy Ci, jak zrobić pierwszy krok.

Czy w Twoim mieście, miejscowości, wiosce było już open space? Jeśli nie, to bądź pionierem! I Ty możesz zorganizować open space!