"Budowanie wspólnot z Twoich najśmielszych snów"

Międzynarodowa Konferencja Open Space Technology
10-12 maja 2013 r, Wrocław

→ Czy zastanawiali się Państwo w jakich wspólnotach (rodzina, praca, sąsiedztwo, kraj, Europa...) czuliby się Państwo najlepiej? 
→ Czy zastanawiali się Państwo czy coś mogą Państwo zrobić w kierunku zmiany, rozwoju, transformacji wspólnot, w których Państwo żyją? 
Zapraszamy na międzynarodową konferencję, na której będą Państwo mogli podyskutować, pouczyć się i zebrać wiele inspiracji nt. różnych wspólnot, wartości, funkcjonowania i nowych rozwiązań w Polsce, Danii, Niemczech, Turcji i w Holandii. Szczególnie obecne będą wartości Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communication- NVC), gdyż na konferencji będzie wielu praktyków i trenerów NVC. Konferencja przeprowadzona zostanie metodą Open Space Technology, umożliwiającą najefektywniejsze spędzenie czasu, żywą wymianę, refleksję oraz zaplanowanie konkretnych zmian po konferencji. 

Ulotka na temat konferencji do pobrania tutaj.


Program 
Piątek, 10 maja Godz. 13.00- otwarcie recepcji oraz bufetu 
Godz. 14.00- powitanie, rozpoczęcie konferencji metodą Open Space Technology 
Godz. 19.00- zakończenie dnia 

Sobota, 11 maja 
Godz. 9.00- rozpoczęcie drugiego dnia konferencji 
Godz. 17.00- zakończenie dnia 

Niedziela, 12 maja 
Godz. 9.00- rozpoczęcie trzeciego dnia konferencji, refleksja, planowanie działań na przyszłość Godz. 13.00- koniec i... początek ;-) 

Konferencja jest częścią międzynarodowego projektu „Popularyzacja Porozumienia bez Przemocy (Non-violent Communication) i Metody Otwartej Przestrzeni (Open Space Technology) w Europie” i jest współfinansowana przez Program UE Uczenie się Przez Całe Życie Grundtvig
Udział w konferencji zapowiedzieli trenerzy i praktycy Porozumienia bez Przemocy oraz fasylitatorzy Open Space Technology z Niemiec, Holandii, Danii, Turcji oraz Polski. 
Maksymalna ilość uczestników: 45 osób. 

Języki konferencji: angielski, polski, niemiecki, możliwe także grupy dyskusyjne w jęz. tureckim oraz holenderskim. Organizatorzy zapewniają kilku wolontariuszy-tłumaczy jęz. angielskiego oraz niemieckiego. 

Miejsce: Dom Twórczego Życia „Rozwijalnia”, ul. Chełmońskiego 30, Wrocław, www.rozwijalnia.pl

Bufet: Przez cały czas trwania konferencji Rozwijalnia zaprasza na ciepłe i zimne napoje oraz zdrowe posiłki i przekąski w wersji mięsnej oraz wegetariańskiej. 

Koszt udziału w konferencji: 220 zł jest pokryciem kosztu bufetu. 

Zgłoszenia w dwóch krokach: 
1. Ankieta: http://www.123contactform.com/form-529010/Event-Registration-Form
2. Przelew kwoty 220 zł za wyżywienie w czasie trzech dni konferencji. ROZWIJALNIA Małgorzata Sapińska, nr konta 63 1050 1575 1000 0023 2107 3781, tytułem: Konferencja Open Space + imię i nazwisko uczestnika Rezerwację miejsca gwarantuje dokonanie obydwu czynności. Jeśli wszystkie miejsca zostaną już zarezerwowane, poinformujemy na stronie Fundacji. 

Dzieci: Myślimy o zatrudnieniu animatora dla dzieci od 4 lat. Koszt animatora oraz wyżywienia dzieci ponieśliby rodzice/opiekunowie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w tej sprawie do 15 kwietnia 2013 r. Jeśli chcieliby Państwo wziąć udział w konferencji w towarzystwie młodszych dzieci, także prosimy o kontakt. 

Organizator: Fundacja Życia bez Przemocy, 
Wrocław, www.fzbp.org Agnieszka Pawlik, tel. 604 579 421, agnie.pawlik(0)gmail.com
Tatiana Bergier 

Więcej wiedzy i inspiracji: 
→ na temat Porozumienia bez Przemocy: 
po polsku: http://pl.wikipedia.org/wiki/Porozumienie_Bez_Przemocy
po angielsku: www.cnvc.org
→ na temat Open Space Technology:
po polsku: www.openspace.pl , film: http://www.youtube.com/watch?v=UIGpVbWtezA
po angielsku: http://www.openspaceworld.org/

Najbliższy treningi umiejętności Komunikacji Świadomej inspirowanej Porozumieniem Bez Przemocy zaczyna się w Rozwijalni dn. 27 kwietnia 2013 r. 

Powyższy tekst w formie ulotki tutaj